Kategoriler
Skip Navigation Links.
Sızdıran ağları ve uç noktalara sızdırmazlık sağlayın

Cyberoam ağ geçidi ve uç nokta Veri Sızması Önlemesi sunarak  uygulamalar ve taşınabilir saklama cihazları ile veri sızdırılmasına ve veri kaybına karşı koruma sağlamaktadır

Cyberoam Veri Sızması Önleme Çözümleri

Cyberoam veri sızması önleme çözümleri hassas şirket verilerinin korunmasına, müşteri verilerin gizliliğininin muhafaza edilmesine ve yasal uygunluk ve güvenlik gereklerinin karşılanmasına yardım ederken çalışma esnekliğini koruyan kullanıcı adı ve iş gereksinimlerine dayanan Layer 8 kullanıcı-tabanlı ikeler sunmaktadır. 

  • Cyberoam UTM e-posta, web posta, dosya yükleme ve dosya aktarımı üzerinden veri aktarımını kontrol ederek ağ geçidi veri sızması önleme hizmeti sunmaktadır.
  • Cyberoam Uç Nokta Koruması kullanıcıların uç noktalarından veri aktarımını kontrol ederek uç noktada veri sızdırm

E-posta Sızması Önleme – Cyberoam UTM kuruluşların eklentilerin engellenmesi ve giden ve önceden belirlenen personellerin e-posta kopyalarının müdürlerine ve IT güvenliğine gönderilmesi için kullanıcı tabanlı ilkeler uygulamasını mümkün kılmaktadır. Sonuç veri sızmasına karşı hızlı önleme eylemidir. E-posta arşivleme özelliği önemli verilerin yok edilmesini engeller.

Web Sızması Önleme – Cyberoam UTM, HTTP, Web posta, FTP, P2P ve kullanıcı adı ve iş profiline dayanan diğer dosya paylaşım uygulamaları üzerinde dosya yüklenmesini önler.

Anlık Mesajlaşmayla Sızmayı Önleme – Cyberoam UTM önceden belirlenen anahtar sözcüklere dayanarak sohbetleri ve Human Layer 8 kimlik tabanlı ilkelere göre IM üzerinden dosya aktarımını bloke eder.

Şifreli HTTPS/SSL Protokolle Sızmayı Önleme – Cyberoam UTM, HTTPS/SSL web siteleri üzerinden dosya yüklemeyi kontrol ederek hassas verilerin onaylanmadan aktarımı biçiminde bu şifrelenmiş araçların kötüye kullanımını engeller.

Uç Nokta Sızması Önleme – Cyberoam Uç Nokta Veri Koruma Çözümü IM, e-posta ve dosya-paylaşımı uygulamalarına ilaveten USB, MP3, DVD, CD’ler gibi araçlarla yapılan dosya aktarımlarını kontrol eder. Onaylı kullanıcılardaki dosya erişimini sınırlandırmak için taşınabilir araçlar üzerindeki dosyaları şifreler veya şifrelerini çözer. Yaratılan, değiştirilen, aktarılan veya basılan dosyaların gölge kopyalarının üretilmesi Cyberoam’ın önemli iş verilerinin yok edilmesini önlemesini mümkün kılmaktadır. Layer 8 Kimlik-tabanlı görülebilirlik ve kontrol bu cihaz ve uygulamaların kullanımını sınırlarken, aynı zamanda uç noktalar üzerindeki kullanıcı faaliyetlerinin kaydını, raporlamasını ve arşivlenmesini temin etmektedir.

Kayıt ve Raporlama – Cyberoam’un Human Layer 8 Kimlik-tabanlı kayıt ve raporlama özelliği izleme ve düzeltici eylemin yapılmasını mümkün kılan chat kayıtlarını da kapsamaktadır. Geniş kapsamlı kayıt ve raporlar CIPA, HIPAA, PCI DSS mavzuat uyumunu destekler. Cyberoam, CCC araçları ve Cyberoam iView üzerinden merkezi raporlamaya ilaveten UTM üzerinde araç üzerinde raporlama sunmaktadır..


İletişim Bilgileri
Büyükdere Caddesi Kırgülü Sokak No:4 Metrocity AVM D Blok Kat: 4 34394 Levent/İstanbul
Tel : +90 (212) 366 02 03 (PBX) Faks: +90 212 366 58 02 E-Posta: info cyberoam.net
Copyright © 2014 - Tüm Hakkı Saklıdır - İzin alınmadan hiçbir veri kullanılamaz.